Co je arteterapie?

Arteterapie je léčivý proces, kde klient maluje v bezpečném a svobodném prostředí a vyjevuje tak skryté obsahy svého nevědomí. Malování je způsob vyjádření. Každý člověk může vyjádřit sám sebe výtvarným způsobem - barvami, materiálem, strukturami. Maluje to, co si reálně přináší do pravidelného setkávání, nebo pokračuje v tématu, které jsme vymezili na počátku léčivého procesu.

Co arteterapie přináší?

Sebepoznávací proces pomocí výtvarného vyjádření je dobrodružná objevná cesta skrze emocionální pochody, vytěsněné zážitky, strachy a zmatky. Pro pochopení nevědomých motivů, kterými jsme "vedeni", abychom odhalili vzpomínky, je nesmírně důležité je namalovat. V době, kdy jsme byli dětmi, a okolí v nás vyvolávalo určité pocity, jsme si je nemohli zapsat a ani jinak zapamatovat, než jako určitý pocit. Tak postupně začíná odhalování počátku našich současných problémů.

Jak dlouho terapie trvá?

Arteterapie je dlouhodobý a systematický léčivý proces. Vějíř osobnosti, který zpracováváme s ohledem na akutní potřeby klienta, trvá přibližně 12 - 18 měsíců při pravidelném setkávání 1x týdně. Délka trvání se různí, někdo potřebuje času více, jinému stačí kratší období. Ale nemusíte se bát, vše probíhá pouze takovým tempem a tak dlouho jak je pro klienta nejvhodnější. Délka jedné terapie je 60 minut, cena 500,- Kč.

 

 

Abychom odhalili vzpomínky, je nesmírně důležité je namalovat

Nemusíte vůbec umět malovat, jde o vyjádření nevědomí
 

Pořádáme také arteterapeutické SEMINÁŘE