Kameny pro letní období 

– v létě je vhodné léčit okruh srdce, tenkého střeva a také hormonální systém, právě pro léčení těchto okruhů se hodí tyto kameny: RŮŽENÍN, CHRYZOPRAS, AKVAMARÍN, BERYL, PETALIT, OHNIVÝ ACHÁT

Růženín nejdůležitější krystal pro srdce a srdeční centrum. Má uklidňující, tišící účinek, vnáší do srdce lásku a soucit. Obnovuje důvěru a harmonii ve vztazích a podněcuje projevy nezištné lásky. Odstraňuje negativní energii. Nejlepší léčitel citů. Ulevuje smutku. Posiluje srdce a oběhový systém, položte ho na hrudník a uleví při problémech v hrudníku, nebo v plicích. Uzdravuje ledviny a nadledvinky. Odstraňuje závratě a pomáhá ve stáří při různých chorobách.

Ohnivý achát – udržuje pevné spojení se zemí, uklidňuje, přináší pocit bezpečí. Odráží negativní síly zpět k jejich zdroji. Podněcuje vitalitu na všech rovinách. Posiluje také schopnost meditace. Léčí žaludek, nervy, žlázy s vnitřní sekrecí, poruchy oběhového systému. Vyrovnává energii Trojitého ohřívače a odstraňuje návaly horka. Pomáhá obnovit vyčerpanou čakru a napomůže opětnému  jemnému napojení na duchovní zdroj.

Chryzopras – podněcuje talenty a rozvíjí tvůrčí schopnosti. Nabíjí energií srdeční  a křížovou čakru. Je uklidňující, podporuje přijetí sebe sama i druhých. Pomáhá odpouštět a soucítit. Zahání tísnivé představy, u dětí brání vzniku nočních můr, vyvolává pocit bezpečí a jistoty. Pomáhá při relaxaci a podporuje klidný spánek. Léčí zrak a také působí blahodárně na srdeční poruchy, udržuje v rovnováze hormony a uzdravuje trávicí systém. V kombinaci s kouřovým křemenem léčí plísňové infekce. Jemně uvolňuje emoce z dětství uzamčené v nitru.

Petalit usnadňuje spojení s andělskou říší. Napomáhá meditaci, uvede Vás do stavu klidné mysli. Je spojením s kosmickým vědomím. Napomáhá duchovní očistě. Hojí dědičné rodinné potíže, protože dokáže zasáhnout proti proudu času až do okamžiku, kdy se problém zrodil. Jedná se o šamanský kámen. Používá se i jako silný elixír k uvolnění negativní karmy a k odstranění entit z aury. Neustále aktivuje energetická centra v těle. Uvádí do rovnováhy žlázy s vnitřní sekrecí - hormonální systém a aktivuje trojitý ohřívač. Léčí buňky, plíce, oči, střeva.

Beryl mimořádný kámen ke zvládnutí životních stresů, naučí vás dělat pouze to, co opravdu potřebujete.  Doplňuje životní sílu, uklidňuje mysl, dodává odvahu. Pomáhá mírnit rozrušení a zmatek. Zlatý Beryl pomáhá k jasnovidnosti a učí nezávislosti. Celkově pomáhá k vylučování škodlivých látek a posiluje plicní a oběhovou soustavu. Jako elixír jej můžete užít při krčních infekcích. Léčí srdce, játra, žaludek a páteř.

Akvamarín – potlačuje stres a uklidňuje mysl. Povzbuzuje k převzetí zodpovědnosti za vlastní osud. Pomáhá dotahovat věci k potřebným koncům – vhodný k uzavírání záležitostí na všech rovinách. Zlepšuje sebevyjádření a komunikaci. Skvělý kámen pro meditaci, vytváří ochranný štít pro auru. Uvádí do rovnováhy hypofýzu a štítnou žlázu. Má celkový účinek na svaly. Je prospěšný pro oči, čelisti, zuby a žaludek.  Pomáhá při senné rýmě. Může se užívat i ve formě elixíru.
                Akvamarín

 

 

 

KAMENY VHODNÉ
 PRO LETNÍ OBDOBÍ
Růženín

Ohnivý achát

Chyryzopras

Petalit

Beryl