Qigong

Qigong 

Qigong (čte se Či-kung) vychází z tisícileté historie, poznatků a tradic Východní civlilizace a spolu s akupunkturou, bylinným léčitelstvím, dietetikou a masážemi, je jedním z pilířů tradiční čínské medicíny. Mezi Qigong se řadí různorodá čínská cvičení, která pracují s tělem, duchem a také s energií, patří sem i Osm kusů  brokátu. V podstatě je Qigong souborem znalostí a cvičebních technik, jejichž praktikování vede k udržení dobrého zdraví a celkové harmonizaci organismu, tak aby se mohl sám uzdravovat. Qigong také slouží jako doplňující ozdravný systém, aby se podpořil léčivý proces v těle nemocného člověka.  Dalším přínosem je získání duševní pohody a moudrosti.  

Slovo Qigong, pochází z čínských slov „Qi“ (či) - což je energie a „gong“, což znamená práce, nebo trénink. Název Qigong lze proto přeložit i jako „práce s životní energií“.

Qigong nebo tai-chi?

Na rozdíl od Tai-chi se neřadí mezi bojová umění, protože se zaměřuje výhradně na zdraví. Mají společné určité prvky, ale cíl a samotné cvičení je vedeno se zřetelem na zlepšení celkového zdravotního stavu, k posílení imunity a k vytvoření ochrany proti nepříznivým vnějším i vnitřním vlivům. 

 

 

 

QIGONG představuje unikátní
starobylé čínské cvičení

QI znamená v čínštině energii

QIGONG se neřadí
mezi bojová umění, cvičí se 
především pro zdraví