Zbavte se stresu

Celý soubor meditací Osm kusů brokátu je dobrou terapií zlepšující duševní zdraví a navozující pocit úlevy a pohody. 

Při stále se opakujícím sledu pomalých pohybů dochází k postupnému a jemnému uvolňování zablokovaných míst v meridiánech a následnému plynulému průtoku Qi do všech tělesných orgánů a soustav. Uvolněný tok Qi (energie) pak může volně proudit a napětí nebo bolest ve svalstvu mizí.

Při meditacích v pohybu se také harmonizuje srdeční rytmus. Psychické napětí ustupuje a po cvičení se člověk cítí „lehký“ a klidný.

Naučte se dýchat

Hluboké nádechy a výdechy, které si postupně na kurzu vypěstujete, povedou k hlubší relaxaci těla a koncentrace mysli na jednotlivé části těla zase uvolní vaši hlavu z neustálého toku myšlenek. Součástí kurzu jsou také dechové meditace, které vedou meditujícího ke zklidnění mysli, odsunutí ega stranou, a dovolí spontánnosti a hravosti v osobnosti,
aby se projevila.
Při zapojení pravé mozkové hemisféry posílíte intuici a můžete se tak setkat s vyplouvajícími obrazy z nevědomí.  

Lehkost a klid

Cvičením ve skupině vzniká chráněné prostředí, stranou od běžných domácích a pracovních tlaků a dochází k podpoře ostatních účastníků, kteří všichni sdílejí zkušenost růstu.
Cvičící se zde pomalu učí pomocí koncentrace rozlišovat podstatné a nepodstatné, nachází pocit vnitřního klidu a upevňují se ve svém „středu“. Učí se nechat „věci běžet“ a nestresovat se. Ihned po prvním zacvičení celé sestavy má člověk pocit lepší nálady, stává se radostným, zlepšuje se spánek.

 

 

 

OSM KUSŮ BROKÁTU
přináší lehkost a klid


Naučíte se odložit myšlenky a 
soustředit se na daný okamžik

Osm mimořádných drah kudy proudí energie