Reference

Zkušenosti s Qigongem – z dopisů účastníků

Ida – studentka z kurzu v Životě 90

Milá Evo, posílám pár svých pocitů:

- po celém těle (tak asi po 2 cvicích) cítím mravenčení hlavně v rukách 
- konečcích prstů a na posledním cvičení silné pocení. Potila jsem se i 
v předchozích lekcích, ale teď to bylo velmi silné,
- při omývaní ( mám zavřené oči) se mi vizualizuje mohutný vodopád,který 
má v různých částech těla různou intenzitu. Barva většinou stříbrná.
- u cvičení pociťuji většinou pravou stranu více uvolněnější, levou se 
mi ani při cvičení doma nedaří procítit. To jsou asi tak nejintezivnější pocity.

Při „držení energetického míče“ v podbřišku silný pocit tepla vycházející z dlaní – přenesla jsem si ho do břicha a nechala působit – barevně jako slunce ve zlatavé barvě. 

Danica – studentka z kurzu pro dospělé

Vyhovovala mi doba i to, že jsem tam viděla známé tváře, vidět Evu a Báru bylo pro mě něco jako pohlazení. Tebe samozřejmě také. Myslím, že se mi cvičí lépe, když je nás víc pohromadě, také si doma nikdy nenajdu čas na meditaci. Bavilo mne také, že jsi nás učila nějaké nové prvky, které jsme předtim nedělaly, to by mne zajímalo i v budoucnu, ráda bych dále u tebe cvičila, takže doufám, že se Ti podaří dát dohromady další kurz. Také jsem při společném cvičení soustředěnější a nikam nespěchám,protože mám cvičení a nemusím myslet na to, že chci jít ven se psem. 

Jarmila – studentka z kurzu v Životě 90

Cvičení je mi celkově velmi příjemné a snažím se procítit energii a velmi se těším a jsem zvědavá, až budu cvičit na chatě v přírodě, zda přiměju ptáčky k pohybu a zda budou reagovat. To by mi udělalo velikou radost. Opravdové zahřátí těla jsem pocítila při cvičení a záklonech hlavy a zpívání hlásek jako „Ó“, „Á“. Osm kusů brokátu cvičím již nějaký rok, ale podle časopisu. S meditací je to úplně jiné.

Yvona – studentka v kurzu v Životě 90

Qigong je Boží. Měla jsem krásný pocit sametu při cvičení ve spodním Dan-jianu- míček. Pěkný pocit uvolnění až blaha. Při cvičení Tančící Kobra na židli krásné uvolnění celé páteře od beder až po krk. Energii, která vznikla při cvičení Kobry, jsem dál použila na léčení dalších problémů v těle, v mém případě kolen.