Tradiční čínský QIGONG

OSM KUSU BROKÁTU A DESET ZVÍŘAT

Prožitkový zimní kurz pro zdraví a vitalitu na Vyšehradě


 

V sobotu 7. 12. 2019 od 10.00 – 14.45 hod.

 

 

 

Tradiční čínská medicína pohlíží na člověka jako na mikrosystém, který je spjatý s přírodou a s celým vesmírem. Toto cvičení rozvíjí velice důležité systémy v těle a navíc může být bezpečně cvičeno téměř každým, bez ohledu na věk či fyzickou kondici. Nabízím vám celodenní program s meditacemi v pohybu – Osm kusů brokátu a Deset zvířat v sedě na židli. Na semináři se zaměříme na uvolnění těla a vnitřní práci s energií. Naučíte se masírovat akupunkturní body pro pomoc ledvinám. Seznámíte se s bránou Šen-moj, která otvírá mimořádnou dráhu pro meditaci Voda. Vyzkoušíte si Dan-jianové dýchání na uchovávání životní energie. Tok energie – Qi (či) v těle zakusíte vlastními pocity.

 

PROGRAM : 

Očištění a léčení těla i srdce – Osm drahocenných brokátů

Automasáž vybraných akupunkturních bodů

Meditace v sedu na židli pro vnitřní léčení

Meditace Voda s vedením energie po dráze vnitřního oběhu

Dan - jianové dýchání - cvičení na uchovávání životní energie

V malé skupině vzájemné sdílení zážitků a pocitů

 

Sebou : měkká obuv a pohodlné oblečení na cvičení, pití, tužku.

Kurzovné : 700,- Kč. Senioři a studenti 500,-Kč

Kde: v příjemném prostředí tělocvičny v přízemí školy Jedličkova ústavu, Praha 4 Vyšehrad,  

U Jedličkova ústavu 2  Doprava: metro Vyšehrad, a cca 10 min. pěšky, směrem k Vyšehradské bráně, kterou budete  mít po pravé straně a přes malý park do areálu školy. Je zde také možnost parkování autem po dobu semináře. 

Kontakt a přihlášky : Tel.: 737 307 611 E-mail : duhovahvezda@seznam.cz Zálohu 200,- zasílejte co nejdříve na úč. 5323505399/0800 Po zaplacení zálohy bude Vaše místo ve skupině rezervováno. Pokud se nebudete moci zúčastnit, musíte si najít náhradníka. Jinak záloha propadá.

 

 

 

 

 

 

Pěší pouť za Marií Magdalenou 2019 do Zubrnic

od středy 17. července do soboty 20. července (22.7.)

 

Pojďme společně na pouť za ženou, která milovala celým srdcem.

 

Duhová hvězda pořádá duchovní pouť s modlitbami a meditacemi pro malou skupinu

z Prahy do Zubrnic - přes Žandov, Melbortice a Verneřice.

Trasa poutě :

První den – vlak, autobus Praha – Žandov

Žandov – Horní Police poutní kostel Navštívení Panny Marie, po prohlídce a modlitbě pěšky do Merboltic 9,2 km, cestou - rozhledna Strážný vrch. Odpočinek a ubytování v Merbolticích.

 

Druhý den – Merboltice – Verneřice, přes Strážný vrch, Havraní vrch, Velkou Javorskou a Bobří vodopády (9 km). Verneřice – kostel sv. Anny. Možnost osvěžení na koupališti. Odpočinek a ubytování ve Verneřicích.

 

Třetí den – Verneřice – Zubrnice, přes Knínice, samotu Mauerschin do skanzenu Zubrnice

(10,5 km) Odpočinek a ubytování do neděle ve skanzenu Zubrnice.

 

Čtvrtý den – sobota slavnostní procesí kolem kostela Marie Magdalény v Zubrnicích s barokními zpěvy a bohoslužbou. V Zubrnicích bude i vše co k tradiční české pouti patří. Pečení domácích koláčů, rukodělné výrobky a mnoho dalšího. Přespíme zde do neděle 21. července a pak je odjezd do Prahy - autobus a vlak.

 

Ubytování : v penzionech po trase, v ceně cca 350-450,-Kč /1 noc. Stravování : na trase v restauraci a vlastní jednoduché vaření v penzionech. Sebou vždy jídlo, něco sladkého a pití na 1 den.

Sebou : základní trekové vybavení - batoh, trekové hole, pohodlné tenisky, nebo trekové boty, + páskové boty, plavky, tričko, kraťasy, (nebo sukni), dlouhé kalhoty, mikina (nebo svetřík), pláštěnka, kšiltovka, šátek na hlavu a na krk (bude červenec, tudíž vedro a sluníčko), brýle na sluníčko, opalovací krém, ponožky, prádlo, pyžamo, potřebné léky, malá baterka, kosmetika, ručník.

 

Kontakty a informace : Eva Marie Šámalová, tel. : 737307611, e-m : duhovahvezda@seznam.cz, Zálohu na ubytování 1000,-Kč zašlete při přihlášení na účet č. 5323505399/0800. Po trase je omezený počet míst pro ubytování.

 

 

 

PROŽITKOVÉ  LEKCE
S QIGONGEM

Sestava Osm kusů brokátu a práce s Qi
nám rozproudí meridiány v těle. 

Zaměříme se na prohloubení dechu a uvolnění těla.  

Budme tišit mysl a tím harmonizovat psychické zdraví.