Rodinná arteterapie 

Společné kreslení dětí s rodiči je způsob komunikace a podporuje vztahy v rodině a rozvíjí tvořivost dítěte. Dítě zde často věnuje část sama sebe dospělému. Dětská tvorba je zcela různorodá i podle toho, komu dítě svůj obrázek kreslí. Dětská kresba potřebuje pozorovatele, povzbuzení, aby se mohla zrodit a rozvinout. Děti zcela spontánně kreslí  svůj „příběh“. Malé děti kreslí spontánně už v batolecím věku. Protože zde je někdo, kdo je láskyplně podporuje, kdo je milující, živě se zajímá o jejich výtvory. Tak dochází díky reálnému vyobrazení na papíře a podpoře dospělého k propojení a rozvoji fantazie a reálné tvorby.
 

„Podpořte radost, rozvoj a tvořivost vašeho dítěte,
 prožijte společný den jinak!“


Děti potřebují kromě učení také podněty k sebevyjádření, k tvorbě, ke svobodné interakci s druhými.  Společně prožité chvíle jsou pro děti radostí z kreslení a z toho, že je možné obrázkem někoho obdarovat. Pro rodiče  (nebo prarodiče) jde o potěšení, pozorovat dítě jak kreslí, vidět vývoj „příběhu“,  a pokud chtějí, mohou sami svou spontánní tvorbou podpořit tvůrčí atmosféru. Prožitkové společné kreslení je tak sdíleno v nejužším rodinném kruhu.

Pokud bude pěkně, sejdeme se v Praze:

Park Grébovka ( Havlíčkovy sady ) - Praha 2, sraz u vchodu z Vršovic, u Botiče, je zde mnoho klidných zákoutí k posezení

Pokud nám počasí nebude přát:

STUDIO OBLOUKOVÁ, Oblouková 683/15, Vršovice, Praha 10
 

Sebou: stačí pití a svačina, a co budete osobně potřebovat. Všechny pomůcky na arteterapii budu mít pro Vás sebou. Doba setkání se bude pohybovat podle potřeb dítěte, ale přibližně 1 hodinu. Pravidlem bývá, čím je dítě mladší, tím vydrží u kreslení kratší dobu, tak je možné kreslení proložit jinou aktivitou  (zpívání, svačina, pohybová hra).

Cena: 1.200,- Kč

Doba setkání: po telefonické domluvě, 
Eva Šámalovátel.: +420 737 307 611

 

 

 

Rozvíjejte dětskou fantazii,
poznejte význam jejich tvorby 

Jarní květy zalité sluncem,
 svěží tráva, barevné keře
- taková je jarní a letní Grébovka

 

Grébovka je ideální místo,
kde trávit volný čas

 

Je zde mnoho co objevovat

Park Grébovka je oázou klidu
 v centru Prahy