Aurikuloterapie – akupunktura ucha

Tato metoda je známá díky francouzskému lékaři Dr. Nogierovi, který byl jejím průkopníkem. Při svém výzkumu zjistil, že boltec je vlastně promítnutím celého těla postaveného na hlavu, umožňuje rychlou orientaci zdravotního stavu a lze na něm snáze aplikovat znalosti klasické evropské medicíny při použití akupunkturního postupu. Posléze se aurikuloterapie dostala i na dálný východ, kde tuto metodu dále rozvinuli a zdokonalili.

Aktivní místa ušního mikrosystému jsou na rozdíl od klasické akupunktury nalezitelná pouze za patologického stavu.
Změny na daných místech boltce se dokonce objeví ještě před vypuknutím zjevných klinických příznaků. Aktivní ušní body umožňují reakci těla v době, kdy ostatní smysly ještě nic neregistrují a to až 8 měsíců před onemocněním orgánu.
To znamená v době, kdy ještě není možné diagnostikovat změnu klasickými postupy, přestože se pacient necítí dobře. Závažné onemocnění nebo trauma pak zanechává v projekčních místech stálou stopu v podobě aktivního bodu.

Co je to:

Při diagnostice aurikuloterapií se tlakem měří citlivé body na ušním boltci, a pomocí mechanického, elektrického či jiného dráždění se tak mohou léčit různé funkční i jiné změny způsobené nemocí. Aurikuloterapie tak může podpořit samoléčebný proces organismu ve fázi, kdy již jeho samotné působení k uzdravení nestačí.

Zásah do funkcí těla je přitom jemný a fyziologický. U běžného člověka je pokožka boltce na běžný podnět tupou tyčinkou prakticky nebolestivá, aurikuloterapií nelze ani poškodit žádnou tělesnou funkci. Naopak se díky této metodě organismu navrací přirozená harmonie a zdraví.

Jak ošetření probíhá:

Po úvodním rozhovoru, co klienta trápí, si lehne na masážní lehátko na bok s podloženou hlavou. Terapeutka sedí u něho na židli a speciální detekční  tyčinkou s tupým hrotem poťukává po ploše ušního boltce, až najde „aktivní body“. Tyto potom ošetří způsobem, který je pro klienta co nejšetrnější. Kromě aktivních bodů k problému přidává ještě body na celkovou regeneraci, nebo pro posílení imunity, nebo zlepšení psychiky, apod.

Samotné ošetření ušního boltce s diagnostikou trvá cca 35 min. S úvodním rozhovorem do 60 min. Ošetření je možné opakovat, dokud problém neodezní, nebo se nezmírní. Opakování je vhodné v týdenním až desetidenním intervalu.

Cena terapie: 400,-

 

 

AURIKULOTERAPIE
pomáhá léčit nemoci

ještě než vypuknou

Projekce bodů na boltci
odpovídá tělu v pozici dítěte

Systém rozložení tělesných
orgánů na boltci