SESTAVA Bai - Shuei

Sestava Bai - Shuei vychází z tradičního rituálního čínského tance  upraveného pro cvičení Qigongu se seniory.  

Bai - Shuei znamená  "Požehnání vodě" 

ze starodávného příběhu "O princezně růžové perle". Tento tanec je modlitbou k Bohu s prosbou o dostatek pitné vody pro všechny lidi na světě.

 

Global Water Dances – Tanec pro vodu

 

Kulturně-ekologický mezinárodní projekt, který vznikl v Anglii v roce 2008 a má dva základní cíle.
Zvýšit povědomost veřejnosti o problémech s pitnou vodou ve světě a propojit globální komunitu jako ochránce práva na přístup k pitné vodě pro každého. Každý máme převzít odpovědnost za ochranu čisté pitné vody a stát se dobrým hospodářem všech přírodních zdrojů a celé planety.
 
Chceme pitnou vodu pro všechny!” říká Marylee Hardenbergh, hlavní iniciátorka Global Water Dances a koordinátorka site-specific projektů. “ Tanec pro vodu má poukázat na důležitost ochrany zdrojů pitné vody ve světě a představuje kulturní nástroj k posílení místních komunit.
Propojuje experty v oblasti životního prostředí, ekologické organizace, společnosti, umělce a členy komunity v procesu, který umožní vznik další spolupráce.

Taneční skupina Duhové hvězdy, která se zůčastnila tohoto projektu již dvakrát tančila na první akci v roce 2011 v Praze na Střeleckém ostrově – video : https://www.youtube.com/watch?v=w8fMb3eGQR0 a podruhé v roce 2013 u Křižíkovy fontány.

Naposledy jsme tančili před covidem v sobotu 15. června 2019 v 15.00 hodin na Střeleckém ostrově. 

Zveme všechny zájemce o tanec i hudebníky na etno nástroje ke spolupráci. Pojďte s námi tančit pro vodu.